AHEAD UPCAT, ACET, DLSUCAT 2012 Passers

More passers’ list 2011 l 2010 l 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001

 

A B-C D-G H-L M-N O-P Q-T U-Z


A

Aquinas Univ Science Oriented Benito   Patricia Isabella   Garcia Amurao   Frances Nikki   Hua Samson   Stephen Jasper   Huelva Segovia   Hazel Mae   Flores

Assumption College, Inc. Crisostomo   Julia Felicia Fernandez   Jena Veronica   Fernandez

Assumption -Iloilo Recto   Roissy Vanessa   Hilario

Ateneo De Davao University  Villanueva   Kristine Mikaela   Tempongko

Ateneo de Iloilo Toledo   Elizabeth   Aquino

Ateneo De Manila Grade School Alba   Raphael Alberto   Rebaldo Valera   Rufino III   Francisco

Ateneo de Manila University Joson   Julian Emmanuel Tsang   Jimson Timothy Andres   Roberto Alfonso   Robles Antonio   Jose Gabriel   Javier Apilado   Alfonso Joaquin   Villaroman Arellano   Raul Alberto III   Bote Bautista   Noel Benedict   Buenaventura Bautista   John Timothy   Follosco Carlos   Jose Antonio   Acuña Castañeda   Ramon Jose Vincenzo   Lorenzo Chiong   Armando   Espiritu Concepcion   Martin Hermogenes Nicanor   Padilla De leon   Jonathan   Duron Deuna   Ralf Jared   Quinto Dy   Sixto III   Lim Espiritu   Laurence Kristoffer   Pascual Espiritu   Laurence Kristoffer   Pascual Garcia   Reynaldo Miguel   Genova Gonzaga   Javier   Gopez Hernandez   Justin Luigi   Vida Hur   Sang-il Imbuido   Eulogio III   Guintu Lacap   Diego Carmelo   Delos Reyes Luanzon   Rafael Carlo   Soriano Lumayno   Raphael Antonio   Bernales Martinez   Julio Miguel   Violago Pineda   Joshua Kane   Gravador Santos   Thomas Jason   Indiongco Santos   Kevin Philip   Gotladera Ubaldo   Crispin Ricardo   Reyes Venegas   Riczel Joshua   Macadaeg Ventura   Francisco Rigor   Guevarra Villanueva   Rainier Dominic   Cruz

Aurora National Science High School San Pedro   Shaira

Ann Arbor Montessori Buenaventura Gino Miguel Casiño

Asian Trinity School Bong Si-Yoon

Assumption College Dayrit Beatrice Alyssa Angeles

ASSUMPTION – ANTIPOLO  De Leon Rizza Amalia Vasquez

 

back to top


B-C

Baguio Patriotic High school

Pulido   Adrian John

 

Bethel International School Cua   Michelle   Yap

Bettbien High School Tan   Zayed Aldrin   Abad

Bloom Field Academy of Makati   Aniwer   Jaydison   Agagon

Bohol Wisdom School     Dumadag   Michael John   Orfano

Brightwoods School    Acejo   Katherine Mae   Garbo Lazatin   Polique Kenchi Carmelo   Pineda Marfori   Stephie   Velasquez

Chang Kai Shek   Cheng Janelle

Chatsworth International School   Gonzales   Jessa Marie   Mendez

Chiang Kai Shek   Hung  Kimberly Joyce Policarpio Ng Cedric Jonathan Chan Ong Ann Nicole Jim Sy Tyrone Humphrey Sim

Children First School   Caleon   Angela Kamille   Atraje Christian School International Regalado   Kriztle Diane   Austria

Claret School   Hernandez   Jonathan Jeremy Manguba   Jamiko Allan   Sabbun

Colegio de San Agustin Fajardo   Marien Meddy Fae

Colegio de San Lorenzo, Inc. Dillague   Dominique Marie   Del Rosario

Colegio de Sta. Rosa Sanchez   Bianca Isabel Carlos   Faye Micaela Angeles   Maria Hannah Selina   San Jose Ureta   Hazel Jonalene   Lapuz

Colegio San Agustin   Lopez   Mikaela Victoria   Tolete Magnayon   Franchesca Nicole   Habacon Porto   Emilio Victor   Lim Rigor   Juan Carlo   Alabe Ursolino   Patricia Rose   Umali

Bloomfield Academy Yusop Bai Thalia Fatima Salasa Biticon Richard Bryan Aviso

Caritas Don Bosco School Bugayong Joanna Pauline Conda Benolirao John Adriel Timones Salas Jose Alfonso Lapitan Talento  Paolo Pornela

Colegio de San Agustin Milan Jan Tristan Bunyi Lucido Alvin Jacob Famorca Olabre Ian Gabriel Nuñez Milaor Luis Paolo Graida Basas Lyndro Malecosio Almirez Nikki Ciara Severino Perez Pamela Anne  Higoy Tupas Nico Kristan Japitana

BCAS Serrano Charry Vette Rosales

CANOSSA ACADEMY Fria Janette Reyes

back to top


D-G

 

De La Salle – Zobel   Dacanay   Clarisse   Magallanes Dizon   Catherine Ysabel   Gana Guiao   Maria Gabriela   Del Rosario Guiao   Maria Mikaela   Del Rosario

De La Salle Lipa Cabiscuelas Jesusa Miriam Saludo Sablay Alfredo Lorenzo Recio Mercado Christine Mary Castro Bautista Calvin EJ Robledo Badillo Antel Raphael Lat Chua Alyana Micaela Austria Lambrinto Ahira Joy Estolano Dy Ida Beatrice Bautista Pena Micaela Ethylene Galianao Atienza John Renel Patron Tuazon Inna Katreena Lasafin Marasigan Chris Ann Remelyn Matienzo Toreja Juan Philiph Dela Cruz Villanueva Nikko Paolo Patron Patron Eula Milcah Moldez Fadrilan Nazarene Lois Fontarum Faller Miguel Gerald Luzon Arintok Ivann Archie Olano

Early Christian School   Macalinao   Diane   Angeles

Ednas-DAg Agacita Maria Telma Veronica Arenas Daroya Joanne Faye Sim Tongson Mikaela Angeles

Ednas School of San Carlos Cagampan Jhastine Manuel Rosario Callao Alec Marion Malasan De Vera Pretzels Pagsolingan Eblacas Marwell Leigh Bulatao Galicia Vien Athena Meg Mondero Ong  Jay Laurence Marcellano

Fountain International School     Sy   Annette

Francisco Q. Duque Medical Foundation Special Science HS – Dagupan Gonzalves Jahn Anthony Rosales

GCF International Christian School     Acorda   Isaac   Ongkiko

Grace Christian College   Chua Vanessa Hendricke Cortez Ocampo Orielle Klarisse Dy Tiu   Justin Micoh Ong   Gwyneth Letran   Wilz Anlyson Calalang   Paolo Carlo Chua   Stephen Deo   Tan Ong   Gwyneth   Tan Ong   Jonas   Hao Tan   Alyanne Haye   Ling

Grace Christian High School   Santos   Elysia Faye   Chin

De La Salle – Canlubang Buenvenida Beatrice Mariano Honda  Issa Maryen Aron De Leon Jake Allister Padua Calinisan  Janeen Mikee Encarnacion Roldan Janine Casabar Uy Jansen Arthur Laurel Severino Jeline Bianca Sunga Barican  Jennifer Rose Bato Flores John Francis Locsin Pilones Mark Vincent Zayco Penales Patricia Kristan Belderol Balarbar Paula Alyanna Ferrer Evangelista Racel Anjelica Isip

De La Salle Santiago Zobel School Lamberte Adrian Lampa Hernandez Andrea Sison Jose Anna Beatrice Garciano Gonzales Beatrice Anne Follosco Barroso Bianca Marie Espiritu Tapales Carlo Gabriel Villalon Antonio Celine Marie Villa-Real Cabrera Clara Oposa Robles Clarisse Michelle Morales Cully Clint Joseph Maurillo Mate Erwin John Larraga Garcia Frances Alexandra Punzalan Alcantara Frances Jessica Aledia Florescio Gabriel Romero Fregil Gabrielle Adrianne Sotto Mina Isabel Angelica Guinto Naguiat Isabella Marie Lumauig Gapit Jan Kathleen Orcine Dael  Jasmine Dominique Dela Cruz Zabala Jazmine Marie Aliermo Castelar John Anthony Aledro Fujimoto John Hairam Gabilo Antonio John Revin Sarmiento Tempongko Joseph Benjamin Benitez Gana Juan Lorenzo Vaquer Boncan Juan Paolo Zachery Aguinaldo Jimenez Juancho Dayrit Lopa Luis Miguel Garcia Trinidad Ma. Isabel Gabriela  Ancheta Velez Maria Ramona Regina Guidote Cruz Marian Krisandra Rivera Seña Marian Sophia Sabagay Villanueva Marie Danielle David Austria Marielle Adrianne Co Tiamson Mary Nicole Samson Limlengco Matthew Abundo Sebastian Maxine Selina Cayetano Arguelles Nicole Samantha Lopez Bengzon Nicolo Carlo Narciso Naval Paolo Lorenzo Chin Pamintuan  Paolo Rodrigo Ruiz Roa Patricia Denise Javier De Leon Ramoncito Gutierrez De Leon Rozelle Dominique Casal

Divine Light Academy Villaseñor Alyssa Lorainne Angeles

Elizabeth Seton School Albarillo Alyssa Macadangdang Jordan Justine Anjanique Platon Donado Reinald Joseph Galinato Soriano Miguel Julio Rafael III Pagkatipunan Jan Paolo Madamba

back to top


H-L

Holy Infant Montessori Center   Ang   Camille  Beatriz

Holy Spirit School   Mallari   Kelsey Renee   Amoranto

Hope Christian   Balais Rose Kim

I.S Montessori Tiongco   Christian Addy Guevarra   Patricia Marie   Crisosotomo

Immaculate Christian Academy    Teng   Mia Michaela   Tinquico Lim   Michelle May   Chua Cham See   Janine Alyanna   Ong Sy   Samantha   Pe

Immaculate Conception Parochial School Espino   Andrea Alyssa   Roque

Immaculate Heart of Mary College     Villa   Jennie Rose   Batizula

INNHS Gonzales Denise Noelle Sevilla

Integrated School of Montessori Caasi   Jed Adriel San Gabriel   Pedro Miguel

Isabela National High School   Mendoza   Jhaki   Asilum

JASMS    Reyes   Ruben Claro IV   Arellano

Jubilee Christian Academy     Chua Ching   Justine Blanche   Pua Ng   Kimberly Nicole   Beltran Ng Raissa Steffie Yu

La Consolacion College Carlos   Ella Fareena Locre   Maria Kricia Mae Carlos   Ella Fareena   Montero

La Consolacion Collge of Daet   Echano   Patricia Laurice

La Salle Greenhills   Eleccion Adam Gerson Cayabyab Cantolino   Jerico Art   Pacis De Leon   Miguel Angelo   Macli-ing De Leon   Miguel Angelo   Macli-ing Dumlao   Armando Miguel   Arceo Garcia   EdJohn Noah   Yap Navarro   Lorenzo Miguel   Aventurado Serrano   David   Pamintuan Symaco   Ryan Kristofer   Suarez Tirados   J-Jayke   Sto. Domingo Yap   Angelo Raymund   Masikip

Lourdes School Quezon City Maddara   Darwin Jay   Flores

Lourdes School Sierras Nathaniel Justin Apacible

Lourdes School of Mandaluyong Capistrano   Cesar Lorenzo   Garcia De Leon   Ricardo Pablo   Jalique De Leon   Ricardo Pablo   Jalique Demdam   Anthony Murry Josh   Go Friginal   Juan Paolo   Aringo Guariña   John Rhys   Lim Leynes   Hans Joshua   Cruz Pajarin   Justine Brylle   Timlang Pauig   Kelly Grant   Cabbuag Reyes   Josef Emmanuel   Palacio Reyes   Josef Emmanuel   Palacio Roy   Gian Louisse   Arduo

Immaculate Heart of Mary College  Bioco Julie Fil Charmaine Naguit Galeos Selena Kay Dumbrigue Yrreverre Jazmin Deborah  Leonor Tiburcio Jean Laraine Santos Guevara Keren Chelsea Laroya De Claro Ysabela Carisse Lazaro

Jesus Good Shepherd School   Yap John Rapahel Hipolito

 

back to top


M-N

 

Magis Academy Vicerra   Catherine Mae   Bautista

Makati Hope Christian School Yu   Clarice Anne Wang   Olivia Iris Rivero   Raymond   Uy

Makati Science High School     Tayona   Ludwig Alviro   Santiago

Mandaluyong Science High School     Magdaleno   Kim Joshua   Magat

Maria Montessori School   Santos   Vladimir   Cheng

Marinduque National High School    Castillo   Anthea Marie   Tan Abaña Dan Viniste Montania

Marist College Mendoza   Juan Paolo   Bueno Adversalo Mark Daniel Malicdem

Mater Carmeli School of Novaliches   Quico   Danielle Mari   Aguilion Roxas   Jessica Karen   Robes

MGC New Life Christian Academy   Ang   Trisha Janel Sy   Maria Katrina   Cruz Tan   Wayne Matthew   Ocampo Tiu   Raenan   Chua

Mothergoose Special Science HS – Dagupan   Aldana Michelle Castro Bautista Justin Adrian De Vera Caliwag  Fatima Carreon Castro Anna Dominique Taminaya Dacasin Swis An Paglingayen Domantay Monica Cornel Lao Dia Bianca Dy Laygo Jason Lance De Vera Mendoza Blessa Grace Salazar Perez David Paulo Fabia Soriano Cheska Kamille V Sze Ryan Kenneth Capinpin Canto Mikaela Hortaleza Corpuz June Robert Galvan

Mothergoose Special Science HS – Urdaneta Atanacio Adrienne Servito Bautista Arianna Mikaela Palay Mondala Patricia Maurie Mendiola Rebosa Pauline Therese Katigbak

Miriam College Acance   Francesca Marie   Bacani Cuerpo   Czarina Cher   Matawaran Dobles   Dominique Marie   Chua Garcia   Pauline Victoria   Fernandez Gaticales   Czarina Alexei   Sinoro Ji   Minjeong Luna   Patricia   Maldia Malit   Mikaela   Tiongco Mejia   Ma. Francisca Iñez   Bautista Mercado   Ana Gabriella   Porciuncula Robles   Paula Louise   Valbuena Santos   Chynna Sophia   Alonzo Tanafranca   Rowena Rae   Roca

Montessori School     Teopaco   Teresa Demetria   Zapanta

Mother Goose Special School System   Balisi   Danzen Junius   Espino

Multiple Intelligence International Bonoan   Alejandro Luis   Santiago Villavicencio   Ana Raphaela

Notre Dame of Greater Manila Co   Christian Johanne   Lim

Notre Dame of Greater Manila     Wee   Godfrey   Abena

Notre Dame-Siena School of Marbel     Gasapo   Karen Rose   Vicencio

Manresa School   Takata Bianca Kamille Marin Suemith Camille Pauline De Paz Abrogena Irene Kim Tan Dizon Jaime Lorenzo Tiongson Coloma Juan Paolo Acaling Cancio Lauren Anne Caragan Infante Maria Inez Gonzalez Bontia Roberto Mari Marfa Alcantara Rommel Isler Antonio Rysa Mary Bonifacio Carmen Suzanne Fe Denuevo Malonjao Therese Valdez Dimaunahan Vince Martin Robles

Maria Montessori Foundation Ricketts Marella Rosabelle Camurungan Galvez Nathan Matthew de Leon Anonas Samantha Marie de Leon

Montessori de Manila   Gomez Chelsea Julia Mariano Dalisay Jim Thomas Ishmael Dizon

Notre Dame Siena College of Tacurong Lim Rodalyn Dwight Jose Angeles

back to top


O-P

 

OB Montessori Center, Inc Velasquez   Noelle Daniela   Alolod Yap   Fraz Joseph Theodore Manabat   Jinea Gabrielle Bilongilot   Jerome Dino Nicolas   Paulo

Our Lady of Peace School Ocampo   Kolynne Allison

Our Lady of Perpetual Succor     Bustamante   Charlene Mari Angela   Pecaoco

Palawan Hope Christian School Galang   Patricia Mae   Isidro Somera   Chatlyn Faye   Magbanua

PAREF Northfield School   Altavas   Patrick Jose Maria   Del Rosario

PAREF Rosehill School     Galido   Ginelle   Berador Gozar   Angelica Cielo   Bilog Masilungan   Jenelu   Brazil Simpliciano   Maria Gabrielle   Esguerra

PAREF Woodrose School   Concepcion   Patricia

Pasig City Science H.S    Baladad   Anne Kathlyn   Aquino Juanillas   Angelica Louise   Saballero

PEAN Academy   Lao   Adria Gabrielle   De Jesus

Phil. Science HS  Tubalinal Honesto Ovid San Pedro Arbo   Ma. Adelle Gia   Toledo Acebes   Jyra   Natividad Bontoyan   Iris   Ongcuangco Calderon   Paulo Jose   Tubayan Soriano   Portia Wynona   Graneta

Phil.Cultural Ang Bryan Yuyek Jao Brian Vincent Pascual Chen   Brian

Philippine Chen Kuang High School   Tsoi Maria Liza

Philippine Yuh Chiau School    Gaspar   Ma. Ysabella   Agbayani

Philippine Science High School – Main Borlaza Raisa Victoria Hanopol

Precious International School Galang   Ryan Raymond

Pangasinan State University Laboratory HS  Cayabyab Lorica Berna Castillo De Guzman Yvonne Christelle Manzon Mejia Julius Aaron Paningbatan

Pangasinan Universal Institute  Alejandrino Camille So Kua Co Arjae Bryan Dy Co Theo Johannes Co Patricia Kelly Dy Cuna Lissy Ann Chan De Guzman Cyndi Marie Sim Gao Berlinda Polic Hufano Patricia  DY Lim Martin Dy Lim Jelyn May Calimlim Ngo Pauline Ong Caitlin Keely Sey Tamayo Samantha Joie Gabrillo

PAREF Southridge Night High School Baure Elmer Joseph Ombao Diocareza Gerardo Jr Bosañez Bae John Brylle Losito Villanueva Jose Miguel Tutor

PAREF Southridge School   Aguirre Akio Manuel Mirasol De Vera Edgardo Mikhael Labao Dos Remedios Jose Florencio Maria Verdadero Medalla Jose Lorenzo Daez Fermin Joseph Ryan Gatera Macatulad Miguel Francisco Vergara Soriano Miguel Luis Marquez Morales Rafael Arri Pascual Suarez Rafael Francisco Sison Paner  Raphael Jimenez Bautista Sean IV Feliciano

PAREF Woodrose School Inc. Abalos Maria Samantha Renia Chung Isabella Cristina Miranda Balane Jan Alessa Jose Agoncillo Julia Catherina Pantaleon Tejada Julienne Margueritte Batallones Olivares Margarita Beatrice  Corcuera Trinidad Mikaela Paulina Gatchalian Pontejos Monica Belle Sangalang

Phil. Yu Chao School   Julian Aslene  Cabias

Philippine Christian School of Tomorrow Uy Donald Jans See Trinidad Kristine Renee Garcia

Philippine Science High School Cardama Jan Carlo Maligalig

back to top


Q-T

 

Quezon City Science High School Laluces   Camille   Lapuz Laudencia   Namnama Karina   Recuerdo

Reedley International School   Buencamino   Felipe Antonio   Fortes Dos Santos   Stephanie Denise   Esquivias Villarosa   Salve Anne Marie   Gonzales

Regional Science High School   Alog   Atillah Mae   Baltazar Bautista   Shaina Aira   Turingan Malsi   Camille Andrea   Banang Tan   Justin Elbert   Reonal

Sablayan National High School   Ani   Chester Duane   Eugenio

Sacred Heart Academy of Pasig Ong   Aira Patrice

Sacred Heart School   Tecson   Victoria Angela   Santos

Saint Albert The Great School – Dagupan   Andaya Christian Patrick Vallo Aque Leandro Garcia Del Rosario Daniel Jesus Beltran Liwag Jason Tan Zara Nerissa Jeanne Manaois

Saint Joseph School   Ramos   Kristelle Adeline   Co

Saint Louis College-L.U Oviedo April Joy Cortez Paz Yanna Valerie Neflas

Saint Pedro Poveda College   Alcid   Gabriella Guada   Magno Ferrer   Tiffany Kristianne   Tankiang Ruiz   Anna Patricia   Sales Sarte   Lara Bianca   De Leon

San Beda College Alabang Domingo   Andrew Toledo   Ma. Beatrice Ramona   Soriano

San Beda College Rizal   Andres   Patricia Arianne   Tolentino Cañeso   Mark John Paul   Villareal Edillor   Agatha Loren   Santos Pasaporte   Benedict Karl Garaygay   Mikael Andrei

San Benildo Integrated School   Ricafort   Jerlie   Romero

Santiago National Yumul Wally Del Rosario

School of our Lady of La Sallete   Guillermo   Mariza Mei   Lazaro

School of the Holy Spirit   Cruz   Felicia Marie   Salinas Dizon   Camille Kirsten   Dela Rosa Pilarca   Janellie Marie   Fernando

Senator Rene Cayetano Science and Technology High School Camarao   Aeron   Chua

Sophia School, Inc.   Ruiz   Jackielyn   Domingo

Southridge Private High School   Mendoza   Mikkah   Alejo

St. Martin Montessori School, Inc. Guarin   Raymond Paolo

St. Anthony Academy   Timbol   Jan Hannah   Balaoeg

St. Bridget College Batangas Mendoza Jude Reniel Campeña

St. Gabriel International School   Agustin   Jeffrey Noel   Cortez

St. James Academy Tenorio   Mhyr Efraine

St. John Integrated School   Bruel   Kristian Gerard   Acaling

St. Joseph   Tan   Patricia Mae   Dy Celadeña   John Harvey   Dy

St. Joseph`s College of Quezon City   Ong   Gilliene Mae   Amurao

St. Jude Catholic School   Ching Lorenz Adrian Licayan Chua Kyle Steffen Chan Coojancinto Jessica Oranga Oranga Paulene Puno Sze Dana Alyssa Lim Ong   Jasper Neill Rodriguez Kimberly Anne Chong   Rhea Camille   Tan Chua   Martin Leonard   Di Co   Christine Nicole   Gaurino Dela Cruz   Samantha Patricia   Lim Lao   Kevin Charles   Sua Lee   Lester Philip   Ty Lobo   Eloisa Rachel   Cua Tan   Rochelle Anne   R. Zhuang   Kevin   Tan

St. Louie College   Medriano   Kathleen Kaye   Sy

St. Louis School Don Bosco   Arcano   Julian Kurt   Lopez

St. Martin Montessori School Nicolas   Danielyne Joy Neria   Kelly Miel   Empestan

St. Mary`s Academy of Caloocan   Simon   Nicole   Del Pilar

St. Mary`s College   Reyes   Christian Nickson   Libunao

St. Mary`s University   Jalijali   Patricia Louise   Tugab Zabat   Shawn Anthony   Guerrero Alfaro   Marie Monse   Cole Apilado   Elise Isabelle   Villaroman Betia   Samantha   Capuno Carlota   Alexandra Cecilia   Tabujara De Leon   Patricia   Velarde De Leon   Patricia   Velarde Espiritu   Selina Erika   Santos Javier   Samantha Therese   Suapengco Ocliasa   Ysabella Domini   De Guzman Trono   Ashbina   Manalo

St. Paul College of Bocaue   Mendoza   Gabrielle Nicole   de Ramos Tuazon   Joseph Matthew   Mendoza

St. Paul University   De Guzman   Katrina Karen   Olan

St. Peter the Apostle School   Gotanci   Yvette   Tiu

St. Scholastica`s Academy   Balazuela   Katherine Anne   Arcenas Hubo   Nicole Juliet   Buendia Lustañas   Karen   Donato Manliclic   Anne Lisette   Peralta

St. Scholastica`s College   Besa   Hanna Dominique   Hidalgo

St. Stephen Sy Julius Vincent Chua Tan Deborah Lorraine Yu

St. Stephen`s High School   Sison   Richie Rainier   Lim Sim David Paul Angelo Kho

St. Theresa`s College   Montano   Janelle Felice   Caracta

Stella Maris Academy of Davao   Uy   Wendy Lyn   Tan

Stonyhurst Southville International School Loyola Katrina Angela Domingo Uy Bomping Chelsea Anne Bernardo Ivy Macatangay Pastor Antonio Adrian Julian Manigbas Alves Carlos Jose Ilagan Fontanilla Enrique Luis Dazo Pablo Clarence Ryan Reyes Guerra Mark Joseph Chua

The Living Epistle Christian Academy Gazmen   Jerrica Dominique   Navarro

The Master`s Academy    Potenciano   Christine Bianca   Akol

The Nazareth School   Kaibigan Alexander Joshua Gonzales Aquino Maria Allisa  Alviar Cadiz Priscilla Mariel Masilungan Katigbak Mark Locsin Malabanan Maverick Dimaculangan

Saint Jude Catholic School Chua Marius Edrick Chin

San Beda College  Alabang Mallillin Raquel Anne Adi Pimentel Angelo Sealthiel Gega Polinga John Jason Salvaleon Taduran Alexandra Louise Ocampo Corpus Al-Iya Corazon Quilban Torda Andre Dominique Llorente Buendia Andrei Kristian Del Rosario Mercado Angelo Luis Evalle Colasito Bianca Angela Rivera Turingan  Casey Oliver Arellano Codog Christina Grace Dizon Galvan Daniel Joshua Gomez Nacpil Danielle Renee Manalo Santos Diosdado Yvan Miguel Ilagan Red Divina Kristina Santos El Debbar Hanna Mohammed Napilay Villafuerte Hannah Grace Tayam Arante Hero Rafael Castillo Guiang Janelli Valencia Ranay Jasper John Tinio Carpio Jillian Bianca Lumantao Malcontento Joseph Reyna Lloren Joshua Uriel Manlapao Bonagua Joyce Anne Fidel Tapiador Juan Romeo Paolo Cruz Galang Julia Louise Lopez Obed Karina Santiago Corsino Kenneth Montenegro Bautista Kenny Bianzon Nodado Kirchelle Ann Mae Eleria Agcanas Kristie Ann Myra Raymundo Mariano Lara Patricia Gozun Conda Lea Elora Aguirre Mariano Lord Patrick Gozun Villaraza Ma. Lizette Anne Cos Amoranto Marc Christian Hubilla Villa Marie Angelique Gabrielle Biola Macalino Marie Danielle Luna Colasito Miguel Deo Garcia Natanauan Nikki Salonga Zamora Patricia Nicole Roxas Dela Peña Rafael Yadao Teston Raya Sofia Alvarez Paredes Regine De Leon Rebadomia Renielle Balanquit Castañeda Sarah Bernadette Tresiana Rabaya Shiela Marie Loma Garcia Vincente Mikael Apolinario Advincula  Wencey Daniel Castor Santos Wynona Kate Cruz

South Mansfield College Bunyi Colleen Aquino Elviña Denise  Salenga

Southville International School & Colleges Mizukoshi Lika Paez Omillo Mary Shauneil Camelle Ellaca

St. Scholastica’s College-Manila Garcia Sharmaine Selene Salumbides

St. Scholastica’s College-Westgrove Jacinto Alyssa Bianca Diaz Ansong Anna Loraine Fabian Mercado Anna Romina Tique Padilla Christine Jennifer Dalida Sevilla Frances Marie Umali Faelden Gendra Angela Ucab Tayaban Hannah Isabella Alvero Moriyama Iris Rachel Leoncio Santos Josephine Marie  Monsod Santos Josephine Marie  Monsod Salvador Kristel Angela Laurencio Guangko Lea Alexandra Sison Santos Ma. Kristine Irina Consunji Abesamis Maraya Lara Dalida Samson Maria Alexandria Ocampo Quiros Maria Cecilia Elena Lopez Manalo Maria Margarita Dematera Montiel Marianne Frances Parco Cortes Roxette Haboc Sese Shailene Lagaran

St. Therese Educatonal Foundation of Tacloban, Inc. Fallorina Rosstyn Lyan Corres

Statefields School Inc.  Quirino Gabrielle Saavedra

 

back to top


U-Z

 

University  of Santo Tomas Guades   John Paul Agustin   Samantha Arielle   Roque

University of Baguio Science High School Herrera   Alfonso Manuel   Del Prado

University of East   Bautista   Dhanna Patricia   Ofalsa Tabios   Adrian Dominic   Domingo

University Science High School   Salvador   Marifi Anne   Rabulan Santos   Shari Teressia Loren   Tacbian

Uno High School David Deanne Gabrielle Natividad Go Diane Nicole Ongchengco Ngie Chelsea Jae Pangilinan

Woodrose School   Guerrero   Anna Montserrat   Cinco

Xavier School   Arcilla   Juan Alvaro Eric   Paz Chiang   Janz Irvin   King Chua   Martin Bishop   Legaspi Chua   Ethan Cedric   Ong Chua   Martin Bishop   Legaspi Ng   Patrick Joseph   Tolentino Ngo   Madison   Go Villalon   Victor Lorenzo   Ng

Xavier University High School Caumban   Adriel Ronald   King Periquet   Roberta   Ongpin Recto   Monica Therese   Ocampo

Westfield Science Oriented School Confiado Leandro Domingo

Wise Kids School Gallenero Rienzo Ric Placiente

Woodridge College Cruz Aeron Marlowe Apolinario

Xavier School Zamora James Gabriel De Leon