AHEAD UPCAT, ACET, DLSUCAT 2013 Passers

More passers’ list 2013 l 2012 l2011 l 2010 l 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001

 

A B-C D-G H-L M-N O-P Q-T U-Z


A

Abba`s Orchard School           Rubinos      Iona Trisha      Bajado

Al-Jazeerah Int’l School         Palasigue    Immanuel    Lapuz

Antipolo Lady of Lourdes School     Ruiz    John Michael    Mata

Aquinas University of Legazpi Science High School   Calleja    Ma. Diana Therese    Garcia

Assumption College, Inc.     Acosta      Judith Francesca      Madlansacay Alvero    Samantha Marie    Mallari Ayuyao      Maria Amanda      Feliciano Bustos      Mary Conne      Cordero Dizon    Ma. Bettina Angeli    Austriaco Domingo      Dominique Anais      Taronas Garcia      Ianna Katrina      Celdran Katigbak      Hannah Jacqueline      Villarica Lorenzo      Gabriela Camille      Lopez Lu      Samantha      Sanchez Marcelo      Anna Nieves Rosario      Atienza Nevada      Steffi Ysabel      Rivera Pascual    Michaela Bianca    Ranin Santos    Ma. Clarissa    Yutuc Sarol      Mikaela Renee      Orosa Sim    Beatrice Mari    Ronas Venezuela      Ana Beatriz Fatima      Kesner Venzuela    Ma. Buena Beatrice    Gonzalez

Ateneo de Cagayan Xavier University        Saab      Marian Vic      Casiño

Ateneo de Iloilo    Fajardo      Ryan Christian      Bayani Jardeleza      Carlo      Onglatco  \ Onglatco      Anne Louise      Gosiaoco Pena      Rica Marie Isabel      Opoloncia

Ateneo de Manila University       Abesamis    Joshua Eldrid    Jose Abastillas      Lorenzo Miguel      Limpingco Academia      Jose Enrique      Tomacruz Ante      Xavier Samuel      Casanova Banzon      Zach      – Catapia      Franz Joseph      Soriano Cruz      Joshua Gil      Cabel De Guzman      Jose Angelo      Litonjua Du      Brent Kenneth      Allas Eclipse    Jon Alec    Subida Faustino      John Raphael      Lim Gando      Kenneth Vincent      Antonio Garcia      Rafael Paulo Vicente      Genova Go      Michael Nicholas      Reyes Ignacio      Marcos Lorenzo      Sison Kalagayan      Luis Miguel      Raquepo Lansangan      John      Tarnate Macalino      Joel Isaac      Pangilinan Mallari      Aldrin David      Tan Mamonluk      Aric Matthew      Tabuso Marquez      Lorenzo Miguel      Tayag Monroy      John Albert      Clamor Poe      Kyle Jacob      Dimacali Singson      Jose Carlos Joaquin      Warren Tabios      Karlo Justin      Ventura Tan    Michael    De Leon Viloria      Andre Miguel      Bautista Yamit      Boris Lleyton      Rivera

Ateneo De Naga    Magtuto      Alysandra      Maggay Uy      Albert Christian      Pacheco

 

 

back to top


B-C

Baguio National High School Gaerlan    Kylle Angelika    Burgos

Bataan National High School Ramos      Jeremiah Reuel      Apolinario

Batangas Province Science High School Castillo    Peter John    Garrot Claudio    Eliza Crisette    Caguioa

Berkeley Learning Center Fernandez    Vanielle    Hermogeno

Bethel International School Uy      Patrice Camille      Cayubi

Bettbien HS N.E Binayug    Phoebe Kate    Ortaleza Danoli    Maria Celina Josette    Ortiz

BHC Educational Institutions, Inc. Dy      Aaron Michael      Pua Phee

Cabanatuan City Science High School Interior      Jasmine      Soco

Cagayan National High School Aglaua    Rachel Megan    Reyes Andres    Edgardo Jr.    Melad Battad    Georgette Anne    Tamaray Cabinta    Joseph Lorenz    Zinampan Cordero    Jehna Marie    Tappa Cureg    Jason    Canapi Dela Cruz    Darren Leander    Pudol Dichoso    Kimberly Claire    Mendova Manuel    Anika    Sabiniano Oranda    Maria Claire    Trumata Pagulayan    Eduardo III    Lingan Pagulayan    Natasja Kliare    Patulin Taguiam    Daniela Marie    Balis

Canossa College Balili    Katrina Danielle Anne    Estaras Resurreccion    Amanda Carissa    Pangilinan

Caritas Don Bosco School Josol    Michael    Bognabal Salas    Maria Rufina    Lapitan

Cauayan National High School Dela Cruz    Darren Leander    Pudol Dela Cruz    Christian Duke    Castro Gloria    Gio Alfred    Paggao Grantoza    Carol Grace    Ubando

Cavite National Science High School Esteron      April Micah      Fernandez

Centro De Cultura,Inc. Agaoid    Angelica Fatima Bueno    Ciarra Joy    Pascual Dimaculangan     Sophia Loi    Uy Soingco      Kristiene Nicole      Ramel Tan      Mikhaela Andrea      Isidro Tan      Aliyah Marishka      Valle

Chang Kai Shek College Ganal    Ralph Ryan    – Ganal    Ralph    – Huang    Evan    Chua Lim      Anna Kaye      Hao Ong    Hans Jarett    Jim Zapata    Kevin Bryan    –

Claret School Benedicto      Julio      Urbiztondo Dayao      Rio Henri      Aquino Dean      Christian Daniel      Reyes Magalang      Gino Alberto      Rarogal Maquinto      Charles Anthony      Santos Medriano      Jose III      Sy Ronsayro      Howard Lorenzo      Zarate Santiago      John Matthew      Yrisarry Sumilang    Romanoff Gabriel    Peralta Yang      Dexter Arvin      Erasmo

Colegio de Sta. Rosa Barillo      Bernadette Joyce      Tamayo Ajero      Bernadette Ysabel      Carrera Andrade      Sophia Monica      Nacion Baldovino      Priscilla Anne      Bungos Bartolome      Marianne      De Guzman Canilao      Audree Clare      Vargas Cortez      Danica Isabella      Abejuro Fukuro      Rika      Lachica Grau      Jose Miguel      Dio Lopez      Alianda      Legislador Palanca      Paolo Miguel      Tiongson Pulma      Dominique Bianca      Pamaran Quiambao      Lance Christopher      Pena Saunar    Helena Gabrielle    Nagano Tanhueco      Inna      Luzuriaga Villegas      Viancci Dominic      Monterola Zabala    Jacqui Therese    Alierm

Collegio de Sta. Monica de Angat Lazaro    Clyde Richmond    Bayos

 

back to top


D-G

 

Dagupan City National High School   Pagsolingan    Fatima Jen    Calimlim

De La Salle – Lipa     Macatangay    Rogend    Fidel Garcia    Guinevere Manglo    Rafael Javier    Gomez Olmos    Ryan Philip    Umali Untalan    Gabrielle Alexandra

De La Salle – Zobel        Aguillo    Lorenzo Riel    Arroyo Afdal    Rahima    Anas Agoncillo    Marcus Drei    Roque Alava    Jose Gerardo Miguel    Aro Amorado    Alfred Jacob    De Quinto Andaya    Catherine Anne    Vasquez Antonio    Anton Rafael    Villa-Real Axalan    Agnes Andrea    Zablan Baltazar    Mikaela Ysabela    Medina Barangan    Luis Antonio    Bautista Bernardo    Stephanie Estelle    Gatdula Bernardo    Jemarie    Allanigue Bhang    Selina    Castillo Bunyi    Katherine Sofia    Concepcion Cagayan    Maria Bettina    Ongkinco Carreon    Andrew Dominic    Bolo Cecilia    Joyce Marie    Del Rosario Ching    Jeremy Paul    Goyena Choy    Edward David    Rodriguez Cleto    Marianne Ruth    de Leon Colina    Juan Raphael    Cuna Concepcion    Joshua    Rivera Crisostomo    Margaret    Cotoner Crisostomo    Marietta Victoria    Azarcon Cruz    Patricia Luisa    Gloria Cruz    Joshua Elijah    Lauron Cruz    Giancarlo Antonio    Rivera Delos Reyes    Erika Anne    Averia Dumayas    Pio Antonio    Benitez Fernandez    Ma. Teresa    Delfin Fernandez    Miguel Carlos    Albar Go    John Dominic    Dy Gomez    Devy    Pladevega Gonzales    Maria Beatriz    Pongol Heredia    Gabrielle Marie    Castro Jajurie    Jodie Azra    Albano Jose    Romina    Legaspi Lacsamana    Raissa Mariam    Macatulad Macababbad    Luis     Suavillo Manlongat    Abigail    Punay Mate    Eloise Angelica    Larraga Mendiola    Lorenzo Ramon    Munns Mendoza    David    Rodriguez Mercado    Angela Bettina    Calabig Miranda    Ma. Ysabel Laura    Gonzales Montenegro    Lance Jermaine    Atienza Morada    Anna Theresa    Larraga Narciso    Alessandra Isabel    Zosa Ocampo    Samantha Sabrena    Odones Ortaliza    Kaisa Camille    Canicosa Ortillo    Michelle Olga    Osilla Palabrica    Francesca Eugenie    De Guzman Paz    Cloris Jade    Tindoc Poblete    Miguel    Sibal Policarpio    Melissa     Dean Ramos    Anya Victoria    Reyes Reforma    Bridgette    Angeles Requidan    Patrisha Mikhaela    Tayao Reyes    Metis    de Guzman Riguera    Raiza    Rangel Riguera      Rigo      De Mesa Roa    Paulina Beatrice    Javier Salud    Gian Brando    Reienton Serrano    Therse Adelaide    Luna Serrano    Javier Luis    Andrada Shah    Martina Alyssa    Renmulla Suarez    Veronica Elaine    Sison Tamayo    Francis Anthony    Evangelista Tan    Austin Guiliano    Patanao Tempongko    Erika Klarizze    Goze Tiamson    Mary Catherine    Samson Tomas    Louise Anne    Cunanan Trinidad    Beatrice Isabella    Vicencio Valendiano    Ana Michaela    Tapoc Velasco    Maria Noela    Raquedan Velasquez    Ma. Jonah Ysabel    Tatlonghari Villareal    Michaela Chiara    Bautista Yap    Rainald Jerome    Real Yee    Laura Isabelle    Mable Yu    Randolph Nathaniel    Malued

Diliman Preparatory School, Inc       Borromeo    Jett    Benedicto          Divine Light Academy       Sasi    Justine Nicole    Daanoy

DLSU-STC      Alon    John Gabriel    Arnaldo Argonza    Antonio III    Lugo Bana    Rupert Ed    Daguis Bathan    Clarisse    Maunahan Dela Cruz    Kenneth John Lawrence    Caones Evangelista    Ranielle Arianne    Isip Logronio    Christian Craig    Suarilla Ng    Paul Nicholas    Cortez Salgado    Luigi    Rienda Whittaker    Don Jacob    Banton

Dominican School Dagupan       Castillo    Dana Ruth    Beltran Magaoay    Pia Pollaine    Pablo

Don Bosco School     Maglalang      Miguel Carlo      Dequito

Don Bosco Technical College         Castro      Christian Hans      Iglesias Castillo      Vincent Joshua      Salimbacod Corpuz      Jherome Christian      Valeza Ong      Allaine Michael      Villanueva

Don Bosco, Laguna   Lat    Jose Lorenzo    Quintanilla

Ednas – Alaminos     Legarda    Candice    Aguirre Ranoy    Diorjica Faine    Venus Rivera    Jovy Ryan    Sioco Senaris     Arlyn Joy    Ragudos

Ednas – San Carlos      Ballesteros    Marc    Ferrer Bernal    Deanne    Cabacungan

Elizabeth Seton School         Lafuente    Selina Marie    Ocampo Montealto    Patricia Anne    Ramirez Policar    Roberto Jacob    Tolentino

Elizabeth Seton School – South   Valenzuela    Isabel Beatrice    Santiago

Enfant Cheri Study Center Inc.        Medado      David Adrian      Paras Matacot    Margaret    Estrella

Father Saturnino Urios University     Pineda      Natasha Noelle      Uy Ty      Anne Therese      Sorrera Villanueva      John      Pariñas

First Asia Institute of Technology and Humanities      Maderazo    Keith Ivan    Bautista

GCF International Christian School        Biscocho      Joseph Efraim      Gonzales Dy      Nica      Sales Rellosa      Karla Denice      Jubera Reyes      Bettina Adreana      David Tagle      Micah      Alyana

GenSan Hope Christian School       Cue      Kyra Vashlie      Goroa Peralta      Brian Anthony      Bernabe

Grace Christian College       Arcayan      Nyle Isaac      Lao Casares      Ethan Christofer      Tan Castilo      Jan Carlos      Sunpongco Chan      Christopher Allen      Go Chua    Chrysten Chua      Jayson      Manuel Chua Goy      Nadia Jill      Lao Cua    Beverly Gail    Tan Dela Torre      Nicole Angelique      Loo Diaz      Maria Emmerenciana      Alog Dy      Alecca Samantha Grace      Chua Kaw    Lance Christian Lee      Stanley      – Lin      Jordan      Ching Liu      Anne Gabrielle      Garcia Ong      Patricia      Jose Ong      Chiara Allain      Limbo Ong      Patricia      Jose So      Francesca Vada      Alvarez Sy      Camille      Marcos Tan      Reine Frances      So Tangan      Alyssa Nicole Wee      John Lorenz      Tan Yap    Sean Justin00 Yumul      Liezl Anne      Cabilin

Greenhills Christian Fellowship    Biscocho      Joseph Efraim      Gonzales Denzon      Ariadne Arlene      Sta. Rosa

Gusa Regional Science High School     Ebare      Domrec Joseph      Budiongan

 

back to top


H-L

Holistic Education and Development Center     Dy Guaso    Aira Trisha    Grafane Salvador      Marina Nicole      Gabriel

Holy Spirit Academy of Malolos      Pineda    Corina Jodie    Ico

Holy Spirit School  Cabel      Diane Alexandra      Villasanta De Santos      Julia Marie      Mendoza Mallari      Kristin Andrea      Amoranto

Holy Trinity Academy    Cayetano      Olegario III      Rodriguez

Honorato C. Perez Sr. Memorial Science High School     Basco      Eunice Aurelle      Tagalag Coco      Jaline Kyla      Reyes Eser Jose      Kenneth      Badiola Santiago      Eunice Diane      Tolentino Santos      Krysten Bernadette      Trinidad Santos      Trisha Carmela      Cruz Basco      Eunice Aurelle      Tagalag Santiago      Eunice Diane      Tolentino

Hope Christian     Ong    Trisha Marie    Donguines Tan    Chester Louie    Belardo

IHMA – Mindoro     King    Ane Marie    Dalere

Immaculate Conception Academy         Fan      Amy      Yifei Yu      Stefanie Lauren      Chen

Immaculate Conception Child Development Center Inc       Fabian    Mary Nicole    Tejero Guadalupe    Giliane Remee    Mangulabnan Migalbin    Hazel anne    Cruz Sandil    John Carlo    Garcia

Immaculate Conception School of Baliuag   Descartin    Nathaniel    Flores Dimaano    Maria Michaela    Natividad Toh    Nicole Bernadette    Jose

Immaculate Heart of Mary College     Yungca      Mica Xiena      –

Immaculate Heart of Mary College – Parañaque      Coronel      Andrea Danielle      Ramos Epistola    Jilianne Ashley    Dumalag

Infant Jesus Academy        Jereza    Robyn Nicole    Benitez

Infant Jesus Montessori School      Araneta    Marcie Denise    Calimag

Int’l School for Better Beginnings       Angay    Daniela Mari    Dolores

International Academe of Ensciema       Huan      Regine Glydel      Alinab

International Christian Academy       Guevara    Camille Anne    Laroya Parolan    Mary Bianca    Mendoza

International Philippine School    Burca      Hannah      Pulido Ilas      Krizelle Mae      Abarrondo

Isabela National High School         Alog      Aljon Kristoffer      Baltazar

Isabela State University     Peña    Neil    Zipagan

Jones Rural School   Miguel     Liana Angela    Payumo

Jubilee Christian Academy       Chua      Clarissa Andrea      Lu Go      Patrick Daniel      Ng Lim      Queenie Ann      Montejo Sy      Lance Christopher      Tan

Kong Hua School   Ang      Oswell Johann      Sinco

La Consolacion College     Trinidad      Lionell Tristan      Salcedo

La Consolacion College Tan   Gutierez    Angelica Amparo

La Immaculada Concepcion School           Bolanos      Lienel      De Guzman

La Marea Academy       Erguiza    Gerardo Timothy    Bangsal

La Salette of Roxas College  Elizarde    Alma Flor     Miguel Uy    Greta Marie Alexis    Alzate

La Salle College Antipolo  Oabel    Polina Mae    Antazo Verosil    Anne Nicole    Barcelona

La Salle Greenhills   Chan      John      Medina Gatuslao      Ryan      Yatco Morales      Emilio Lorenzo      Sapiandante Poe    Rafael Miguel    Buenaobra Posadas      Miguel Luis      Gracilla Queyquep      Diego Martin      Bellon Recasata      Ken      Apostol Recio      Francis      Macias Remoroza      Miguel Rafael      Remigio Salandanan      Simon Paolo      Martinez Sayoc      Rafael Luis      Tolentino Segovia      Patrick Gerrald      Ado Valenzuela    Rafael Lorenzo    Gatchalian

La Sallete of Roxas College     Elizarde    Alma Flor    Miguel

Lal-lo National High School   Capili    Venisse    Dupaya

Las Piñas Science High School    Tahilramani    Raveena    Sanchez

Letran      Lacuna    Kayne Erin    Sabangan Malibiran    Riel Alphonsus

Leyte Progressive High School – Leyte         Delgado      Raiza Mae      Yao

Lourdes School of Mandaluyong   Arizabal      Danyel Brendan      – Bartolome      Achilles Francis      De Leon Basco      Michael      De Luna Borja      John      Escarez Caldeo      Miguel Joshua      Consignado Cruz      William      Liedo Escarola      Rodolfo, Jr.      Taton Gonzales      Jonathan Renz      Macasinag Laparan      Renzo Antonio      Salenga Ranoa      Adrian Regnar      Jimeno

back to top

 

 


M-N

 

Makati Gospel Church   Sia    Johannes Kendrick    Sy

Makati Hope Christian School     Ang    Howard Murphy    Lao Chan      Jason Grant      Lo Chiong Chua    Tomas    Yu Dy      Shawn Hailey      Lim Montalbo    Kyber Klark    Uy

Manresa School         Arcadio    Ryan Gabriel    Magtoto Cariño    Carina    Gebilaguin Clemente    Michelle Kyra    Montefalcon Cortes    Sofia Monica    Sityar Libunao    Joshua Rafael    Lauigan Santiago    Franco Manuel    Rayala Sornet    Kathleen Anne    Gutierrez Verra    Svettlana Marie    Sta. Ana

Maria Montessori School     Vidanes      Francis Kalayaan      Alviar

Marikina Christian Integrted School     Fausto      Laura Angelica      Legaspi

Marinduque National High School       Ancheta      Seth      Macalood Loto      Grape Jam Danielle      Mabiog Perolino    Katrina Maria    Limpiada

Marist College     Hermosa      Phil Fredric      Del Rosario Hubo      Greg Mikhail      Buendia Jainani      Rosh Jashan      Espartero Pilares      Xean Theodore Peter      Carlos

Mary and Jesus School     Galvez    Florezele    de Guzman

Mary Help of Christians School     Gabit    Mitzi Angelee    Banasan

Masbate College    Abelita      Ma. Leizel      Almocera

Mater Carmeli School       Encarnacion      Monique Angelica      Plameras Roxas      Jessa Jane      Robes

MGC New Life Christian Academy     Ang      Celine Bianca      Tanlimco Angchua      Andrei Joshua      Go Co      Gianni      Chua Guy      Mariel Anne      Partosa Hizon      Justin James      Nunez Ocampo      Rafael Angelo      S. Sun      Trisha Jasmin      Chua Tan      Dean Eldrick      Yu

Mindanao State University    Flores      Elliz Jean      Bergado

Miriam College Andan      Ysabelle Bianca      Manatad Abraham      Kristine      De Vera Abulencia      Samantha Rose      Aquino Alarilla      Dominique Marie      Salvador Amante      Francis Denise      Chin Amponin      Richelle      Adiao Bautista      Pamela Bernadette      Eslis Bellido      Stacey Nicole      Medina Buenviaje      Kyra Gabrielle      Apostol Cabigas      Patricia Joyce      Sumagit Cantos      Allyn Raiza      Vasquez Celis      Patricia Camille      Torralba Chen      Camille Ann      Flores Dacara      Beatrice Christie      Dupaya De Guia      Keanna      Lopez Doctor      Margaret      Martinez Evangelista      Isabella      Montes Evaristo      Rachel Marie      Ponayo Hermogenes      Ivy Joy      Dizon Ignacio      Niña Ciara Denise      Regalado Iyog      Jannie Marel      Macapagal Lastrella      Kynna      Rey Limpin      Dianna Therese      Nepomuceno Macagga      Danica Ruth      Rabena Mamaclay      Gillian Clarisse      Mangali Medina      Lala Samantha      Santos Montenegro    Deanna Louise    Calanog Neri      Giannina Louise      Quinan Ostaco    Eunice    Ancheta Paloma      Bianca Georgia      Torres Pilar      Marie Albert      Co Pimentel      Georgina Anne      Alamares Quintin      Nicole      Santiago Reyes      Patricia      Blanco Reyes      Allyson Kristine      Acosta Santana      Sabrina      Javellana Santos      Allyanna Paula Marie      Mate Ticsay      Danielle      Baltazar Urrutia      Victoria Anne      Jose Villaflor      Pauline      Malvar

Mont Michel School   Amansec      John Romano      Mapile Carlos      Franz Nicole      Lopez Ramirez      Francine Chloe      Gabutina

Montessori Integrated School    Nuguid    Josh    Muego

Morning Dew Montessori Center    Mariñas      Alexander Paul      Loria

Mother Goose Special School Systems Inc. – Dagupan   Bato    Debbie Anne    Bangsal De Guzman    Mary Joyce Frances    Abalos Fernandez    Reyah Crystha    Baltazar Lapenas    Terence    Macaraig Lo    Megan Grace    Tan Lomboy    Lawrence Alfred    Quinto Macaraeg    Kith Fjuen    Untalan Vallo    Jolaine Ashley    Tamondong

Mother Goose Special School Systems Inc. – San Carlos      Ariola    Joseph Dan    Soriano Fernandez    Jorell Jasper    Cruz Mamitag    Loxley    Nacino

Mother Goose Special School Systems Inc. – Urdaneta  Co    Kassandra Kim    Tengco

Mt. Carmel Montessori    Lopez    Mikaelah Joanne    Aquino

Multiple Intelligence International School     Dacua      Irish      Oliver De La Peña      David Leon Diwa      Navarro Reyes      Juan Carlos Alessandro      Angeles

Notre Dame Cotabato     Olives    Pauline

 

back to top


O-P

 

O.B. Montessori Center Inc.         Balcita    Vaughn Nathan    Gatchalian Burgos      Czarina Frances      Reyes De Leon    Daniel Marcos    Lindo Jeon      Je Heon Lugtu      Renee      Dijan Mirador    Jan Michaela    Cabello Saito      Aika      Verdeflor Tapia    Jennifer Rose    Ortega Balcita    Vaughn Nathan    Gatchalian De Leon    Daniel Marcos    Lindo Tan      Ethan Marcus      Siy

Our Lady of Mount Carmel Montessori     Lopez    Mikaelah Joanne    Aquino

Our Lady of Peace School   Buday    Nathania Faye    Torres Bullosos    Wrenz Arvin    Razon Dela Cruz      Keith Danielle      Fragile Gumban      Maria Mercedes      Tavera Mortel      Jazmine Allen      Esteviel Simbulan     Benjamin John    Iñigo Mortel      Jazmine Allen      Esteviel

Pangasinan Universal Institute   Chan    Jefferson Clark    Gapuz Dee    Kerwin Vincent     Ablog Go    Thiodore Sebastien    Ong See    Nicolette    Ong Tan    Jamicko John    Macaraeg

PAREF Northfield School    Ojeda      Manuel Leandro      Mendoza Osi      Lorenzo      Mejia

PAREF Rosehill School     Andres      Giannina Ysabel      Cortes David      Sofia Anazea      Arcinas Rodriguez      Maria Isabella      Avila Andres      Giannina Ysabel      Cortes Andres      Giannina Ysabel      Cortes David      Sofia Anazea      Arcinas Legaspi      Bianca Marie      Caraet Rodriguez      Maria Isabella      Avila

PAREF Southcrest School   Abalos    Jefren Paulo    Renia Baure    Angelo Christian    Ombao Jacob    Ryan Gabriel    Briones Matugas      Frances Estrelle      Labella Uy      Jodie Antoliana      Pimentel Verastigue    Cyrus    Diaz

PAREF Woodrose School  Anastacio    Anthea    Goco Anastacio    Antoinette    Goco Badiola    Maria Helena    Ante Balane    Gwen Johnna    Jose Caculitan    Marina    Flores Dimagiba    Daniella    Locsin Guerrero      Rocio Francesca      Cinco Jacob    Frances Therese    Briones Javier    Camille Dominique    De Vera Laureola      Samantha Marie      Dizon Romulo    Mikaela    Roxas Sardool    Cieryl Caressa    Bundoc Saria    Katrina Liane    De Castro

Pasig Catholic College    Abeleda      Charles      Evangelista Buenviaje      Vince Albert      Angelitud Corcega      Gerenz Gabriel      Villanueva Lava      Louie Adrian      Alvarez

Pasig City Science H.S       Ombao      Bill Lance      Almazar Triviño      Inah Patricia      Tekiko

Peniel Christian Academy     Eugenio      Jose Gabriel      Nuqui

Philippine Buddhacare Academy Malig      Janelle Kaela      – Sy      Loren Felix      Tan

Philippine High School for the Arts          Tibayan      Rafael Maria      Fajardo

Philippine International School – Qatar   Landayan    Pamela Mae    Galo

Philippine Science High School – Cagayan Valley Campus      Aliangan    Arnylu Isaac    Alcaraz Alpecho      Wea Mae      Carag Bañez      Ceasar Quinn      Pekas Dulnuan      Duchess Wade      Lapaan Galacinao    Cheyenne Goldamaire    Taguinod Iddoba      Francheska      De Guzman Nicolas      Lennor Marie      Tapulao Pimentel      Cristine Joy      Magno Tibay    Jilliane Jill    Lazarte

Philippine Science High School – Cordillera Admistrative Region Campus     Burgos    Roberta Teresa    Mendoza Gonzalez    Lorenzo Miguel      Llanes Lu    Jade Eula Fe    Espeso

Philippine Science High School – Ilocos Region Campus      Esteves    Fatima Joyce    Berania Villanueva    Mikaela Grace    Torio

Philippine Science High School – Main Campus      Abesamis      Ana Patricia      Gawat

Philippine Science High School- Central Luzon Campus      Gaa      Ma. Margarita Bianca      Gañalongo

Philippine Science High School-Bicol Region Campus      Simbulan      Ferna Del      Castro

Philippine Science High School-Cagayan Valley Campus   Bañez      Ceasar Quinn      Pekas Briones      Abigail      Abrenica Dulnuan      Duchess Wade      Lapaan Galacinao    Cheyene Goldamarie    Taguinod Iddoba      Francheska      De Guzman Liao      Jayevelle      Sales Santiago      Majesty Sussy      Galinato Tibay    Jilliane Jill    Lazarte

Philippine Science High School-Central Luzon Campus        Angeles      Gabriel      Mendoza Gaa      Ma. Margarita Bianca      Gañalongo Nohay      Gwendle Lou      Rotas

Philippine Science High School-Eastern Visayas Campus  Fallorina      RossJyn Lian Yao      Corres

Philippine Science High School-Ilocos Region Campus      Corpuz      Hanna Luisa      Alipio Esteves    Fatima Joyce    Berania Mangabat      Bryan Chester      Arcaperlas Montemayor      Gabriel Angelo      Mallari Pitargue    Ysabel    Valenzuela

Philippine Science High School-Main Campus   Kalbit      Dan Nikolai      Rivera

Philippine Science High School-Western Visayas Campus    Pestaño      Irina      Alerta

Philippine Science Highschool     Narida    Ellora Trisha    Gaduyon

Philippine Tong Ho Institute   Tan      Danielle Gail      Profugo

Philippines Science High School – Tuguegarao       Trinidad    Ferdinand Justo    Lasam

 

back to top


Q-T

 

Quezon City Science High School   Guinto      Clarice Teresa      Oliverio

Ramon Magsaysay High School    Santos      Leonarc Michelle

Reedley International School   Tan      Timothy Samuel      Yu

Regional Science High School      Amistad    Jose Conrado    Dilao Bautista      Shaniavie      Turingan Mariano      Rexenne Marie      Angobung Quilang    Andrea Danelle    Pinlac

Sacred Heart Academy   Tangente      Jeannie May Angela      Celeste

Sacred Heart School  Balgos    Jazel    Amacan Baylon      Daniel Marco      Sarmiento Cabrera      Ma. Shara-Lynn      Gajol Kaw      Airese Lynne      Tangala Lee    Steven Matthew    Ang-Sun-Cruz Orendain      Raniel James      Baylon

Sacred Heart School – Hijas de Jesus     Rodriguez    Marie Patricia Celine    Sion

Saint Albert The Great School – Dagupan   Abarabar    Joanna Marie    Remundo Cuison    Marianne Ysabel    Mauleon Del Rosario    Emmanuel Jesus    Beltran Fernandez    Aliantha Clarice    Garcia Flores    Editha Marie    Gapasin Garbo    Gale Larraine    Bustamante

Saint Louis College   Mangugan      Marichelle Faye      Guideng

Saint Louis College La Union   Mangugan      Marichelle Faye      Guideng Ramos    Celine Kylie

Saint Louis University – Laboratory School   Trinidad    Laleña    Roldan

Saint Pedro Poveda College    Atun    Nicole Anne    Diares Bautista      Denise Riana      Monroy Bonifacio      Anna Larissa Maria      – De Guzman      Chloe Mae Guillana      Natividad Dee      Jillian Grace      Galan King Oliver    Krystel Angelica      Ortin Mukhi      Angelica      Suresh Quintos      Maria Celina      Angeles Sales      Patricia Marie      Casas Yap      Alia Vanessa      Roque Yee      Daniela Mikhail      Dizon

Saint Phillomena School    Mendioro      Paolo Mari      Rubinos Sta. Ana      Juan Paolo      Gazmen

San Beda College Alabang      Abanilla    Ann Frances    Fontanilla Abbot    Kathryn Rose    Martinez Acorda    Luigi Paolo Victor    Guevarra Alido    Michael Paulo    de Guzman Ambrosio    Samantha Marie    Vale Avellanosa    Diane Sue    Gallardo Bonagua    Emmanuel Joseph    Fidel Carpio    Jessie Timothy II    Lumantao Casano    Hanna    Sabenit Cruz    Alyssa Nicole    Goco Cruzpero    Kristine Joyce     Monsanto Cuevas    Kathleen Alyssa Marie    Aquino Dacanay    Marianne Noelle    Paz Francisco      Isak Matthew      Usero Garcia    Gael Eurielle    Concepcion Gozo    Carla Joelle    Ison Guiang    Gillian    Braga Hinolan    Sean Francis    Encarnacion Lloren    Karl Gabriel    Manlapao Malcontento    Justin    Reyna Pascual    Jason Emmanuel    Santos Patalinghug    Jason    Reyes Purugganan    Juan Gabriel     Cruz Reynancia    Nicolette    Añonuevo Roxas    Yule Matthew    Manalo Simbulan    Joanna Colleen    Asis Sugui    Mary Elijo    Padron Villaruel    Dane    Novido

San Beda College Rizal    Abad      Michelle      De Leon Aquino      Janus Miguel      Cristobal Auson      Kim Gayle      Cedeno de los Santos      Ma. Arche      Ibarreta Ednave      Gille Danielle      Edejer Escalona      John Earl      Mesa Geronimo      Jose Antonio      Salvador Inocencio    Adam Molee    Soriano Jao      Jave Renzo Augstine      Tecson Liu      Pingting Ochave      Revin Mikhael      De Vera Pagaduan      Christine Joy      Cuyacot Pajarillo    Patricia Nicole    Ecalnir Panaligan      Jan      Moday Romero      Robert Emmanuel      Reyes Sajul      Beata Marie      Paulino Sante    Gabriel    De Jesus Tejerero      Edgar Anthony      Loyola Vagilidad      Rodd Angelo      Dira Valle      Christian Brian      Castillo Velasco      Aaron Matthew      Allarey Vitasa    Alexandra    Javelona

San Jacinto Seminary  Sabalo    Bernard Paul    Taala

San Jose National High School       Perez    Christian Marie    Dela Cruz Quisquino    Danielle Faith    Rabos

San Lorenzo Ruiz de Manila     Garcia      Lester James      Geronimo

San Miguel National High School    Gabagat    Bianca    Evangelista Quizon    Ma. Joshel    Kabigting Samonte    Jhersey Patrice    Garcia

Santiago Cultural Institute    Morales      Samantha Rose      Ko

School of St. Anthony   Macapagal      Tanya Odile      Bonnevie

School of the Holy Spirit   Angelo      April Hann      Pinili Cendaña      Jan Mirelle      De Leon De Jesus      Patricia Bernadette      Salem Gatdula      Hazel      Bulaong Jabalde      Angela Gabrielle      Ginez Lim      Beatrice Anne      Glorioso Lomibao      Mykka      Tabasondra Olvina      Julianne Dana      Villenas Pangilinan      Bianca Mae      Arcilla Pilarca      Neicy Marie      Fernando Rebosa      Leona Marie Francesca      Sunga Rosales      Gleeselle      Maligpas Serrano      Alicia Therese      Virtudazo Yu      Princess      De Jesus

Shekinah Christian Training Center   Camarao    Daniel    Muñasque

Silliman University     Baliton      Glaze      Torres

Southernside Montessori School       Florendo    Princess Danielle    Valdez Tanierla    Jasmine Rae    Pasia

Southville Int’l School & Colleges     Castillo    Maria Theresa Francesca    Tordilla De Mesa    Hannah Nicole    Omallao Eugenio    Marielle Rae    Gentalian Funaki    Keishi Hurtado    Dean Albert    San Miguel

SPI System Colleges   Dela Peña    Aimee Desiree    Tan

Spirit of Joy Learning Center   Tabu-ao      Jean      Soliman

SRCC  Oh    Agatha Angela    Buyco

St. Agnes’ Academy Legazpi City   Reario III    Antonio Domingo    Rebong

St. Claire School     Calapatia      Andre Marvin      Abanes

St. Dominic Academy Pulilan  Tapang    Kathleen Lou    Acoba

St. Francis of Assisi School     Gianan      Gabrielle Angela      Valle

St. Gregory the Great Seminary  Calacday      Jethro Andrew Eli      Amor

St. James Academy    Cruz      Cedric John      Encarnacion

St. Joseph School  Quien    Janell Angelika    Basares

St. Jude Catholic School       Benoza    Hans Nathaniel Kang    Jasper Jan    Chua Tan    Sidney    Chua Young    John Michael    Carcido

St. Louis School Don Bosco   Dones      Luke Mikael      Quedado

St. Martin Montessori School     Tejada      Mary Grace      Sevilla Vargas      Ysabel Dominique      Anuran

St. Mary’s College of Baliuag   Austria    Angeline    Catabay Esteban    Kristin Mae    Cruz

St. Matthew College Bunag      John Cedrick      Del Rosario

St. Paul College    Aruelo      Mikhaela Georgia      Medicielo Musngi      Meg      Hora Sinamban      Katrina Louise      Fausto

St. Paul College of Bocaue     Flores      Niña Therese      Bautista

St. Paul College Pasig       Alcañeses      Isabella Maris      Garganera De Leon      Ana Marie      Conde Doctora      Kristina Joy      Ramirez Javier      Maria Isabel      Bauson Musngi      Meg      Hora Odtujan      Karen Joyce      Denuna Operiano      Erika Aileen      Galang Sotto      Niña Betina      Perez Viovicente      Ann Tzarina Mingacena      Chua

St. Paul University Magoncia      Venniece Etienne      Basadre Navarro      Karl Matthew      Ventura

St. Paul University – Tuguegarao       Mabborang    Paul Daniel    Toribio

St. Paul University Quezon City       Benablo      Precious Japmeth      Lacosta

St. Paul University San Miguel       Ramos    Jinela Rose    Villaceran Sarmiento    Dominique    Vanguardia

St. Scholastica’s Academy   Fabia      Sofia Marie      Montero Lingat      Julienne Raven      Cabarloc Manuel      Maria Elisa      Borja Pineda      Jackline Louise      Diaz De Leon      Iya Celina      Muriel Lingat      Julienne Raven      Cabarloc Manuel      Maria Elisa      Borja

St. Scholastica’s College   Batilo      Ana Marie Georgeianne      Roces Estrella      Patricia Rye      Vergara Giray      Trisha Pamela      Gatpatan Hinolan      Maegan Therese      Sicangco

St. Scholastica’s College -Westgrove  Branco    Rikki Gabrielle    Yglesias Buenaobra    Chloe Bianca    Moncayo Gimenez    Marella Carmen    Villaseñor Gonzalez    Margarita    Cortez Inocencio    Elaine Mae    Calderon Luna    Ysobel Beatriz    Concha Manalo    Christine Beatrix    Yson Oliva    Faye Bernadette    Villas Ramos    Ashley Elizabeth    Jaurigue Regalado    Rae Dominique    Dantes Santos    Therese Marie    Monsod Teves    Jenna Krisel    Salandanan Tigulo    Celina Ysabel    Garcia

St. Scholastica’s College-Manila     Enriquez    Kariza    Valencia Millo    Joyce Ann    Gopez

St. Stephen’s High School   Hatol    Jan Garryll    Ty Lao    Rachelle Nicole    Ang Lao    Angel Lisette    Syson Tan    Timothy Spencer    Tee Aguinaldo    Jonathan Bonifacio    Bon Davie    Wong Chua    Lynet Hatol    Jan Garryll    Ty Lao    Angel Lisette    Syson Yu      Rhoyz Jarvin      Torrecarion

St. Theresa`s College        Delocario      Martina Rose      Placido Joson      Maria Claudia      Hidalgo Narvadez      Abigail      Espiritu Refrea      Joice Maurice      Tancio Soliman      Crizelle Mae      Sangalang

St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc.   Ayuson      Ephraim John      Tiu Roleda      Shaira Marie      Labian Alarcon    Andrea Faye Nicole    Salada

Statefields School   Lopez    Paolo    Pili

Stella Maris Academy   Lagua    Monica Chamane    dela Cruz

Stella Maris Academy of Davao    Wenceslao      Meagan      Nacilla

Sto. Niño de Novaliches School    Santiago      Ina Carmella      R.

Sto. Niño Formation Science High School   Lontoc    Lorissa Eres    Macalalad

Stonyhurst Southville International School       Mendoza    Sebastian Ivan    Umali

Sumulong Memorial High School   Panganiban    Archellaine Mae    Castillo

Sun Hwa International Academy       Tham    Clarence    Campo

Tabaco Pie Ching School   Ong      Jan Kathleen      Batalla

Tabernacle of Faith Christian Academy      Lagmay      Ezekiel Adriel      Digap

Tayug National High School   Jimenez      Eulyssa Jan      Cendana

The Master’s Academy   Ustaris      Luigi      Alviar Valencia      Jariah Margotte      Reyes

The Nazareth School   Kaibigan    Anna Patrisha    Gonzales Katigbak    Joseph    Locsin Orense    Martin Joseph    Mendoza

The Peninsula School   Salazar      Jose Gabriel      Ponce Wong      Rennard Jared Benedict      Santos

The Seed Montessori    Gonzaga      Juan Luis Alfonso      Vivar Pajaro      Benjamin Bryan      Antenorcruz

 

 

back to top


U-Z

 

University of Baguio – Science High School         Ongoco    Peter Gerard Jose    Gregorio Romero    Alexandra    Mapalo

University of Cordilleras High School   VALERIANO     TONI MAE    –

University of Saint Louis- Tuguegarao       Arao      Pamela Denice      Baniqued Calubaquib    Russel Paul    Balubal Cargo      Nigel Benedict      Delgado Catabay    Jilliane Cez    Fajardo Daliuag     Ronaldo Mari    Gavino Mallillin    Hannah Gracielle    Catabay Melad    Jeorgina Kamella Luanshya    Tomale Soriano    Grant    Gatchalian Torres    Meltrick     Razon Tulauan    Neri Angelie    Tuscano

University of the Philippines Integrated School Fernandez      Andro Jibreel      Macao Reventar    Ramon Antonio    Arambulo

UNO High School     Chou    Pamyl    Dalisay Sy    Vian Matthew    Ngsuy

Victoriano D. Tivol Advanced Learning Center   Del Rosario      Jared Michael      Amoguis

Westfield Science Oriented School   Fernandez    Erika Mae    Delos Santos

Woodridge School       Cruz    Alia Marlei    Apolinario Magnaye    La Carla Angelica    Bitos

Xavier School   Arifin      Dimitri      DC Cancio      Adrian Christopher      Chua Francisco Chan    Rych Newell    So Lim      Emmanuel Justin      Rivera Salvador      Kevin Joe      Subiela Arifin      Dimitri      DC Butaslac      Ian Angelo      Mendoza Cancio      Adrian Christopher      Chua Chan      Jan Adrian      Gopez Chua      Gene Reone      Chan Chua      Joshua John Michell      Tan Dionisio      Casey Devlin      Ong Dy      Donald Richard Dominick      Agustin Go      Robert Bartholomew      Ong Gue      Paul Jefferson      Fenix Lao      Percival Ethan      Chiong Lee      Earl Davidson      Lim Lee      Aaron Dave      Wu Lim      Emmanuel Justin      Rivera Quimpo      James Dominic      Gonzales Wang      Alexander James      Chua Yu      Jonathan      Liao

Xavier University Ateneo de Cagayan   Agripo      Ianne Keziah      Ocho Briones      Chenoa Tawnee      Albarando Salih      Onur      Bagondol Unabia      Gene Michael      Veloso

Xavier University High School   Briones      Chenoa Tawnee      Albarando

Zambales Science Hs  Tabino    Jefourthvien    Hermogino

Zamboanga Chong Hua High School     Ocampo      Brittany      Wee

back to top